Czym jest Qdent SEMIFLEX Acrylic ?

Jest to całkowicie nowy i rewolucyjny materiał do wykonania protez dentystycznych. Jego wyjątkową cechą jest elastyczność , która zależy od jego grubości. W miarę jak grubość rośnie to elastyczność maleje a materiał staje się praktycznie sztywny. Z tego powodu łączą się w całość w jednej protezie : sztywna część bazowa z półelastycznymi częściami retencyjnymi. Jest to zupełnie nowy typ produktu, którego do tej pory nie było jeśli porównamy z konwencjonalnymi materiałami akrylowymi.

zestaw QDENT SEMIFLEX ACRYLIC

Zalety

Główne zalety – jak już wspomniano – to charakterystyczna elastyczność, która może być dostosowywana grubością materiału. Poza tym są również inne zalety o których warto wspomnieć:

  • Nie wymaga używania żadnego specjalnego sprzętu.
  • Perfekcyjna adhezja, przyleganie.
  • Pozwala na wykonanie napraw, uzupełnień i rebazacji.
  • Jest całkowicie tradycyjnie polerowana i wykańczana.

Jak pracować z Q dent ?

Q-dent SEMIFLEX ma najlepszą elastyczność przy grubości 2 mm. Elastyczność elementów spada w miarę wzrostu grubości płyty protezy. Protezy o grubości powyżej 3 mm są całkowicie sztywne. Proces polimeryzacji zachodzi  w temperaturze 45 st C pod ciśnieniem 1,5 bara w czasie 45 minut. Po tych parametrach proces polimeryzacji  jest kompletny a proteza idealnie dopasowuje się do modelu ze skurczem mniejszym niż 0,05% w każdym przypadku.

Zobacz video demonstracyjne oraz cały proces tworzenia protezy z Qdent SEMIFLEX Acrylic.

Ważne

Proporcje mieszania to 10 gr proszku i 8 gr płynu. Proszę mieszać energicznie. Materiał musi być polimeryzowany w 45 st C i w 1,5 bara przez 45 minut. Akryl na płytę protezy jest różny od akrylu przeznaczonego na klamry i nie są one wymienne. Mieszając różne proszki akrylu możesz uzyskać  inny kolor bazowy.

Materiał na klamry sprzedawany jest  tylko w 100gr pojemnikach – proszek oraz w 125 ml pojemnikach płyn.

 Czym jest Q-dent - wersja angielska

Czym jest Q-dent - wersja angielska